.

Statistika

Novinky

Placene_ MMORPG

EVE-online

Seznámení s EVE


EVE online Twinsen, světoznámý expert přes EVE online se rozhodl s vámi podělit o zážitky a poznatky z hraní EVE online. Proto nikdo, koho nadchla tato božská vesmírná pastva pro oči, by si neměl nechat tento článek ujít.

EVE je další z řady tolik oblíbených MMOG ( massive multiplayer online game ). V dnešní době jsou už ale podobných online her stovky a proto musí každý nový titul přinést něco dosud neotřelého a originálního. EVE vám nabídne neuvěřitelně rozsáhlý vesmír ( přes 5000 solárních systémů ), naprostou volnost ve veškerém rozhodování ( staňte se lovcem odměn, mezigalaktickým obchodníkem, vědcem, šampiónem v zápasech fregat, nebo dokonce nejvyšším velitelem flotily jedné z pěti ras ), nádherné zpracování vesmíru ( graficky je EVE na pomyslném vrcholku dnešních her ) a svět ve kterém žije až 100 000 hráčů. Zatímco ve většině ostatních MMOG pojme jeden herní svět jen několik tisíc lidí, v EVE sdílí všichni hráči společný vesmír ( a proto není vyjímkou že je v jednom okamžiku online až 10 000 lidí ).
EVE se však nehodí pro každého. Narozdíl od spousty jiných MMOG ( teď mě napadl třeba Knight Online ) tady trvá trénink opravdu dlouho a mezi špičku se dostanete nejdřív po roce tréninku. Už jen základní schopnosti které vás učiní alespoň částečně užitečnými, budete trénovat dlouhé týdny. Tudíž to určitě není krátkodobá záležitost.
Když už jsem to nakousl, tak se pojďme blíže podívat na trénink skillů. Pokud máte zkušenosti z ostatních MMOG her, jistě znáte neustálou potřebu a problémy AFK makra ( AFK = away from keyboard, tzn. ze pomocí většinou externích programu probíhá trénink avatara i když jste dál od počítače ). EVE se tomuto problému vychytrale vyhýbá. Pro zlepšení určité schopnosti si trénink daného skillu jednoduše navolíte a ten již pak pokračuje bez vašeho zásahu i v době kdy jste offline. Což v praxi znamená, že narozdíl od jiných MMOG nemusíte zůstat pozadu ani během dovolené, či jiných událostí které vás na čas odloučí od počítače.

Jelikož je třeba za hrací účet pravidelně platit, určitě oceníte existenci trial verze, která vám na 10 dnů umožní bez omezení testovat rozsáhlý svět EVE. Trial verze je ke stažení právě zde . Po spuštění instalace obdržíte z fileplanetu CD-KEY s kterým si zde vytvoříte trial účet. Mějte na paměti že pokud se rozhodnete po skončení trialu účet zaplatit, nepřijdete ani o postavu, ani o vybavení a budete moci plynule na už rozehranou hru navázat.
Po spuštění hry je načase zvolit server. Jak už jsem zmínil, všichni hráči hrají na jediném serveru ( momentálně Tranquility ), ale na výběr dostanete ze tří možností. Kromě Tranquility to jsou i Test server ( Entropy ) a Development server ( Chaos ). Na Test serveru můžete otestovat nejnovější technologie a přídavky, které však ještě nejsou zahrnuty do hry a přijdou až s dalším patchem. Na Development serveru se testují nové nápady a veškeré nové technologie které jsou však dalece nevyladěné a o jejich zařazení do oficiálních patchů zatím není rozhodnuto. A proč na těchto dvou serverech hrát? Jak říkají sami tvůrci, pomůžete tím vybalancování hry a navíc dostanete do rukou technologie a možnosti, které na hlavním serveru zatím nejsou zahrnuty.
Svět EVE je obydlen pěti dominantními národy ( Amarr, Gallente, Caldari, Minmatar a Jove ). Všechny národy jsou původem lidé, ale jejich cesty byly rozdělené před tisíci lety rozpadem červí díry. Při tvorbě charakteru dostanete na výběr ze 4 národů ( Amarr, Gallente, Caldari a Minamatar ). Každý z národů má ještě dvě odnože ( zjednodušeně: vojenskou a vědeckou ), tudíž na výběr máte z 8 charakterů ( + 8 opačného pohlaví samozřejmě ). Vlastnostmi se od sebe národy liší minimálně a tudíž váš pravděpodobně ovlivní jedině základní obličej. Následuje dotvoření obličeje, načež se konečně dostáváme k nejzábavnější části tvorby charakteru. V následujících 7 krocích si zvolíte předky, školu, zaměření a další a další prvky, které ovlivní vaše startovní skilly. Poté jste vrženi do jednoho z chráněných systémů se základnou vesmírné univerzity.
Od teď už záleží jen na vás, jakým směrem se vydáte. Jak představíte okolnímu vesmíru svého avatara. Jestli z něj učiníte všemi uznávaného generála námořnictva nebo mocného a hrůzostrašného piráta. Snad jen malá rada na závěr : nevyhýbejte se tutorialu. Svět EVE je velmi komplikovaný a bez tutorialu vám mnoho jeho možností unikne. A navíc, pokud splníte všechny tréninkové mise, zvýší se vám za odměnu postavení u vládní korporace ( vaše hodnocení u různých korporací je v EVE velmi důležitý údaj ! ). Hodně štěstí a příjemnou zábavu při objevování tajuplného světa EVE...
Žádné komentáře
 
e-mail:FREEMMORPG@seznam.cz S pozdravem-Admin