.

Statistika

Novinky

Placene_ MMORPG

Star Wars Galaxies

Star Wars Galaxies - Jak se dostat do hry (návod 1. část)
Posted on Pondělí, 12.07. 2004 @ 01:15:00 CEST by Glee

Star Wars: Galaxies Rodina článků na tomto portálu se nám pomalu, ale jistě rozrůstá a já vám už v takto časných hodinách mohu nabídnout tento "návod", jak vlastně začít, pokud se rozhodnete vstoupit do světa Star Wars Galaxies.
Tento článek od Dargnona by vám měl ukázat dveře...
Co to je ?

MMORPG Star Wars Galaxies : An Empire Divided odehrávající se ve fascinujícím světě George Lucase je hlavně: kvalitní 3D zpracování, bohatý výběr povolání a ras, hráčská vozítka (od ptáků rosomáků přes chlupaté obludy až k rychlým speederbikům), hráčské domy, města, guildy, promyšlené PVP, cesta k Síle (Vašemu světelnému meči) a neustálý vývoj který míří přímo ke hvězdám.... Rozšíření Star Wars Galaxies : Jump to Lightspeed Vás ke hvězdám opravdu vynese a to na palubě Vašeho stíhacího stroje nebo se skupinou přátel na palubě větších pilotovatelných lodí.

Co potřebuji k hraní?

Star Wars Galaxies : An Empire Divided - lze zakoupit v ČR, v internetových i reálných obchodech.

Měsíční poplatky - Sony Online Entertainment není charita, takže platba kreditní kartou (v USA také možnost platby pomocí herních kupónů nebo převodu) je nutností.

Pozor na to aby Vaše kreditní karta podporovala nechráněné platby přes internet, tedy musí být "embossovaná". Není problém jí v ČR získat. Možnosti platby kreditní karty jsou : $14,99 na měsíc, $41,99 na tři měsíce, $77,99 na šest a 143,99$ na rok. K tomu si musíme připočítat 17,5% placené sumy jako VAT (jakási daň) platící pro státy Evropské Unie. Podle mých výpočtů a kurzu 1$ = 26kč tedy přijde měsíční platba na méně než 500kč.

Internetové připojení - doporučuji rychlost připojení nejméně 128kb/s a víc.

Výkonný počítač - z vlastních zkušeností bych pro bezproblémové hraní doporučoval 2,5+Ghz, 1GB+ RAM, GeForce FX 5900+, nějakou novější myš a novější zvukovou kartu.

POZOR, hra je hratelná i na slabších strojích! Odhadem 2 Ghz, 512 RAM, GeForce 5200. Ale toto je stav PŘED vydáním rozšíření SWG : Jump to Lightspeed....

Znalost angličtiny - Celá hra je v angličtině ale hlavně - je to mmorpg, takže po celý čas hraní dochází k vzájemné kooperaci mezi hráči a to vyžaduje komunikaci.Vždy když se budete chtít někoho zeptat na co je ten či onen předmět, zda by Vás mohl naučit určitý skill, jestli Vám s něčím pomůže, jestli Vám něco prodá, musíte v angličtině! Také musíte rozumět ostatním hráčům, až se vydáte někam na společný lov bude dobrá komunikace nezbytná. Samozřejmě můžete hrát s českými nebo slovenskými hráči (najdete je na US Eclipse), ale i tak budete po celou dobu hraní nuceni pracovat s anglickým interface. Bez angličtiny si hru nikdy nevychutnáte protože nebudete moct využít všech jejích možností. Například obchodník se bez angličtiny neobejde ani deset minut (no to možná jo ale nic si nevydělá).


Jak začnu hrát?

Nainstalujte SWG:AED. Přes ikonu na ploše spusťte "Launchpad" = taková ovládací konzole před samotným zapnutím hry, v něm si založíte account = účet. Zadejte požadované informace, CD KEY a zvolte druh platby. Při platbě kreditní kartou zadejte požadované údaje. Váš účet je tímto aktivován a AŽ TEĎ máte přístup k 30ti dnům bezplatného hraní. Launchpad bude určitou dobu (podle připojení) stahovat všechny updaty vyšlé od Vámi zakoupené verze hry (asi vychází jen ta původní ale snad se to brzo změní). Troufám si tvrdit že aspoň tu hodinku to stahovat budete, pokud tedy máte původní verzi a připojení pod 1024 kb/s. Po stáhnutí updatů už můžete z Launchpadu zapnout hru. Vytvoříte si postavu na některém ze serverů = Galaxií. Vaše volba pravděpodobně padne na US Eclipse kde se setkáte s mnoha hráči z ČR a SR, nevýhodou je vyšší ping oproti evropským serverům. V případě že nejste odkázáni na pomoc od českých hráčů (umíte dobře anglicky a víte o co v mmorpg jde) můžete bez obav na evropský server s pingem pod 100, doporučuji Chimaeru. Při tvorbě postavy máte na výběr z osmi ras. /informace o serverech, rasách a povoláních naleznete na http://www.imperium.cz/forum/ v sekci Star Wars Galaxies nebo http://swg.stratics.com/ U své postavy máte volitelných mnoho fyzických vlastností, nejen barvu pleti, tvar nejrůznějších částí těla, účes ale i věci jako umístění, tvar a barva tetování, velikost očí, uší, nosu.... Také si zvolíte své základní povolání. Potom už spustíte hru a nabídne se Vám Tutorial. Na konci budete přemístěni do Mos Eisley na Tatooinu.

A co teď?

Záleží na tom zda už Vám někdo vysvětlil co dělat, nebo zda jste si přečetli manuál přiložený ke hře (třeba při čekání až vám banka vydá kreditku ;), nebo už máte zkušenosti s podobnými hrami a tak sice budete tápat ale zároveň dobře víte že "za tejden už budu v pohodě jako dycky", také jste se něco mohli dozvědět na adresách http://www.swgcenter.com/ (v angličtině) nebo na českém fóru http://www.imperium.cz/forum/.

Nakonec, až se objevíte ve hře samotné, dostanete pomocného droida který Vám dá nějaké ty rady ohledně Vašeho povolání a odkáže Vás na příslušné kapitoly v Holocronu, to je v nápovědě která se zobrazí po stisknutí ctrl + h.

Zlepšujte se ve svém povolání, plňte mise, naučte se novým povoláním která doplní Vaše schopnosti... Časem zjistíte jaký styl hry Vám sedí. Vaše první povolání není závazné - jakoukoli dovednost lze smazat a získávat jiné. Ale o tom až jindy....

Zajímavé odkazy:
<http://www.imperium.cz/forum>
<http://www.swgcenter.com/>

Příště se podíváme na samotnou hru a ovládání, přeji příjemnou hru...... Dargnon


Žádné komentáře
 
e-mail:FREEMMORPG@seznam.cz S pozdravem-Admin